česky english

Estetická stomatologie

Estetické korekce výplněmi

Současné technologie a pokrok ve vývoji materiálů umožňují téměř univerzální použití estetických fotokompozitních výplní. Dnes už našim pacientům můžeme nabídnout výplně nerozeznatelné od přirozených zubů i v zadních úsecích chrupu, které jsou vystaveny většímu žvýkacímu tlaku.

Za předpokladu dokonalé hygieny pacienta je trvanlivost i odolnost moderních kompozitních výplní srovnatelná s klasickými ze stříbrného amalgamu. Kromě estetiky je nespornou výhodou rovněž pevné připojení k zubu, které váže zbylé zubní tkáně k sobě a chrání zub před rozlomením. I v případě rozsáhlejších výplní je možné dostavět zub do tvaru blízkého původnímu a obnovit tak žvýkací funkci v plném rozsahu. Fotokompozita jsou vhodná pro pacienty s alergiemi na kovy a při pálení a bolestech způsobených galvanickými proudy.

Kompozitní výplně lze také použít pro drobnější úpravy barvy a tvaru předních zubů, ať už jsou tyto defekty dané vývojem, úrazem, kazem nebo přirozeným stárnutím. Po odbroušení minimální vrstvy skloviny je zub dobudován do žádaného tvaru nebo je překryta celá viditelná zbarvená ploška. Takový postup se nazývá přímá fasetace.

Fasety je možné vyrobit i nepřímo, kdy po otisku situace v ústech laborant na modelu vytvoří keramickou nebo kompozitní hmotou fasetu. Tu pak lékař v ordinaci na zub nacementuje pomocí speciální adhezívní techniky materiálem na bázi kompozitních pryskyřic.

Protetické ošetření keramickými korunkami a můstky

Pokud je defekt většího rozsahu je třeba zub ošetřit proteticky korunkou. V případě náhrady chybějících zubů je to fixním můstkem. Na našem pracovišti jsou k dispozici různé alternativy tohoto ošetření.

První z nich je metalokeramika, kde se na odlitou kovovou konstrukci v laboratoři postupně napalují odstíny keramické hmoty. Novější metodou je využití celokeramické konstrukce, která je vyráběna buď klasicky nebo strojovým frézováním z bločku speciální mechanicky odolné a pružné keramické hmoty, jejíž základ tvoří oxid zirkonia. Výhodou této metody je biokompatibilita keramiky, zejména u pacientů alergických na kovy, větší estetický efekt a dokonalejší přesnost a tím i trvanlivost konstrukce.Kontaktní informace

Adresa:

Libušino údolí 200/66, Brno – Kohoutovice
Tel.: +420 547 214 444
E-mail: info@rovodent.cz
www.rovodent.cz

Ordinační hodiny

Po:   9.00 – 18.00

Út:    9.00 – 16.00

St:    9.00 – 16.00

Čt:    9.00 – 18.00

Pá:   9.00 – 14.00

Kde nás najdete

mapa


MasterCard, Visa Přijímáme platební karty