česky english

Použití laseru na naší klinice

Laser

Laser

Energie laserového paprsku je dnes využívána v mnoha medicínských oborech.

Ve stomatologii oceňujeme zejména bezbolestnost laserové preparace kazu ve srovnání s klasickými postupy, antimikrobiální působení při ošetření kořenového kanálku a parodontálních chobotů, rychlé zastavení krvácení a snadnější hojení při chirurgii měkkých tkání a v neposlední řadě šetrná, avšak velmi účinná aktivace bělícího gelu při bělení zubů.

Na naší klinice pracujeme s Biolase Waterlase iPlus. Tento typ laseru patří v současné době k nejvíce používaným a nejlépe vědecky prověřeným. Americká dentální asociace, Německá společnost pro stomatologii a Německá parodontologická společnost vydaly jasná stanoviska o přínosech laserového ošetření.

Parodontologie

Laserové použití v parodontologii je unikátní metoda úspěšné dekontaminace povrchu zubního kořene na mikroskopické úrovni a tím léčby parodontitidy (nemoc postihující 80% pacientů starších 30 let).

Dnes je díky ní možné čistit povrch kořene bez lalokových operací až do hloubky 6-8 mm a pacienta tak ušetřit chirurgického zákroku a pooperační bolestivosti a otoku a z nich plynoucích omezení. Do prostoru zánětlivých chobotů se dostáváme pomocí speciálních skleněných koncovek. Povrch kořene se tak dokonale čistí a dezinfikuje, zbavuje zubního kamene a vyhlazuje.

 

 

Ošetření zubního kazu

Ošetření zubního kazu již dnes nemusí být nepříjemným zážitkem. Díky laserové preparaci ošetření nebolí, rána je zbavena bakterií, což má velký význam zejména u hlubokých kazů. Významně se tak omezuje výskyt zánětů zubní dřeně. Po laserové preparaci vznikají povrchové mikrokavity, které napomáhají stabilitě následně zhotovené výplně. I proto se doporučuje tento typ preparace při ošetření zubních krčků, kde je menší množství skloviny pro retenci výplně.

Selhání ošetření kořenových kanálků s následnou ztrátou zubu souvisí často s nemožností léčit postranní kanálky v oblasti hrotu kořene. Zde mohou přetrvávat bakterie a způsobovat opakované záněty. Pomocí speciálního tenkého skelného vlákna celou oblast kořenového kanálku sterilizujeme laserovým paprskem. Zkracuje se tím období bolestivosti a celková doba trvání ošetření, umožňuje se tak dřívější definitivní zaplnění kanálku, ale hlavně dramaticky zvyšuje procento úspěšnosti léčby.

Chirurgie

V této oblasti jsou široké indikace použití laseru. Hlavní výhodou je nekrvácivost a rychlé hojení rány. Nejčastějšími zákroky jsou odstranění uzdičky nebo plastika dásně.

Laserové bělení zubů

Velmi šetrná a efektivní metoda estetické stomatologie. Posun o několik odstínů již v první návštěvě je vhodným rychlým startem a motivací před následným chemickým dobělením.Kontaktní informace

Adresa:

Libušino údolí 200/66, Brno – Kohoutovice
Tel.: +420 547 214 444
E-mail: info@rovodent.cz
www.rovodent.cz

Ordinační hodiny

Po:   9.00 – 18.00

Út:    9.00 – 16.00

St:    9.00 – 16.00

Čt:    9.00 – 18.00

Pá:   9.00 – 14.00

Kde nás najdete

mapa


MasterCard, Visa Přijímáme platební karty